Vegyes minikönyv tétel: Október fényei (Bp., 1977), Petőfi: Az apostol (Bp., 1972), Antifasiszta plakátok (Bp., 1976), Képek Magyarországról 1945-1970 (Bp., 1970), stb., egy részük számozott, különböző kötésben, példányonként változó, nagyrészt jó állapotban, összesen 12 db + Leporelló fotósorozat Varsóról (10 db fénykép), műbőr kötésben + minikönyv formájú gyufásdoboz-tartó, benne spanyol márkájú gyufával
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: other rarities filter books: other rarities
Lot #13616 - books: other rarities books: other rarities
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, festett lapszélekkel. Hátsó borítón néhány kisebb folt, egyébként nagyon szép állapotban
Lot #13617 - books: other rarities books: other rarities
Szini Gyula(szerk.): Csoda album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1911), Hornyánszky. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #13618 - books: other rarities books: other rarities
Diplomata: Asszonyok-huszárok. Békés lovashistóriák. Garay Ákos rajzaival. Bp., Légrády Testvérek. Kiadói egészvászon kötés, belül a gerincnél szakadással, egyébként jó állapotban.
Lot #13619 - books: other rarities books: other rarities
Kalló Ferenc: Áruló. Aláírt példány! Bp., é.n. Egyetemi Nyomda. Rajzos védőborítóval. (néhány lap sérült)
Lot #13620 - books: other rarities books: other rarities
Szász Béla költeményei. Kolozsvár, 1883. Stein. 451 l. Rendkívül díszes, dúsan aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon-kötésben, körben arany élmetszéssel. Szép példány.
Lot #13621 - books: other rarities books: other rarities
Jean de La Fontaine: Válogatott mesék. Radnóti Miklós fordítása. Első kiadás!
Francia-magyar bilingvis. Bp. (1943.) Franklin. 71 p.
Lot #13622 - books: other rarities books: other rarities
Szana Tamás: Petofiné Szendrey Julia. Bp. 1891. Grill. 1 t. (rézfénymetszetű címkép) + VI, 238 p. Baditz Ottó, Neogrády Antal, Roskovics Ignácz, Stetka Gyula és Spányi Béla rajzaival. Kiadói, sérült egészvászon kötésben
Lot #13623 - books: other rarities books: other rarities
Vihar Páris felett. Gianfranco Penso feljegyzései. Bp., 1942. Officina. Merített papíron, aranyozott karton kötésben
Lot #13624 - books: other rarities books: other rarities
Karunga a holtak ura. Néger mesék. Válogatta: Kende István. Fordította: Radnóti Miklós.
Ortutay Gyula utószavával. (Bp., 1944.) Pharos. 262 p. Kiadói, félvászon kötésben,
Lot #13625 - books: other rarities books: other rarities
Haraszthy Ágoston: Tizenöt hét indiánok közt.
(Ifjusági könyvtár 7. szám) Budapest, [1926.] Pallas. 127 p. Szövegközti rajzokkal illusztrálva. Kiadói illusztrált papírborítóban
Lot #13626 - books: other rarities books: other rarities
Holger Drachmann: Két lövés. Regény. (Ford. Hetyei József.) Gyoma, 1930. Kner. 183p. Egészvászon kötésben. Ajánlással: 'Alapítója és fél évszázadon át vezetője Kner Izidor emlékére a magyar kulturális intézmények számára felajánlotta Kner Izidor könyvnyomdája. Gyoma 1936'. Könyvtári pecsétekkel
Lot #13627 - books: other rarities books: other rarities
Vörösmarty összes munkái: Epikai költemények. Rendezte és jegyzetekkel kisérte: Gyulai Pál. Budapest é.n. Festett egészvászon kötésben.
Lot #13628 - books: other rarities books: other rarities
Magyar Kabaret. Második, tetemesen bővített kiadás. (Kuplék, szatírák, pesti nóták, egyfelvonásosok stb.) Antológia. Összeáll. Hervay Frigyes. Geiger Richard festőművész eredeti rajzaival. Gyoma, 1912. Kner. 394p. Kissé kopott egészvászon kötésben
Lot #13629 - books: other rarities books: other rarities
Dóczi Lajos: Carmelis Bp., [1903], Wodianer. Szecessziós motívumokkal gazdagon díszített vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel
Lot #13630 - books: other rarities books: other rarities
Jakab Ödön: Komédiák. Bp., (1898.) Lampel R. 189p. szövegközti rajzos képekkel, amelyek Tull Ödön munkái. Korabeli, festet egészvászon kötésben
Lot #13631 - books: other rarities books: other rarities
Sienkievicz Henrik: Keresztes lovagok. I-II. kötet. Bp., 1902, Pesti Könyvnyomda. Aranyozott, domdornyomott, kiadói egészvászon kötésben.
Lot #13632 - books: other rarities books: other rarities
Gereben László: Ákos vitéz útja. Bp., 1943. Korda.
Lot #13633 - books: other rarities books: other rarities
Déry Tibor: Niki. Egy kutya története. Első kiadás!
Bp. 1956. Magvető 168p. Kiadói félvászon kötésben, papír védőborítóval
Lot #13634 - books: other rarities books: other rarities
Berthold G.: Velencze titkai. Történeti regény. Fordította Till Mihály. I-II. kötet. Budapest, 1872. Scultéty Jozefa. KÉsőbbi félvászon kötésben
Lot #13635 - books: other rarities books: other rarities
Thackeray: A Newcome család I.-III. Sorszámozott, bibliofil nyíl kötésben, védőborítóval. Bp., 1975. Helikon. Szép állapotban
Lot #13636 - books: other rarities books: other rarities
Koszorú, Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es magyar könyvnap könyve. Bp., 1931, Athenaeum. Kiadói papírkötésben
Lot #13637 - books: other rarities books: other rarities
Latin mondások. Bölcsességek a mindennapokról. 2003, Aquila Könyvkiadó. Kiadói aranyozott műbőr kötés, jó állapotban.
Lot #13638 - books: other rarities books: other rarities
Cséry Dezső: Tildy Zoltán.Bp., 1946, Griff Kultúrvállalat. Papír kötésben, a hátsó fedőborítólap hiányzik.
Lot #13639 - books: other rarities books: other rarities
Nemes Nagy Ágnes: Szárazvillám
Versek és műfordítások Bp. 1957. Magvető. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben.
Darabanth Auctions