Koronázási album. Ábrányi Emil, Ambrus Zoltán, Gróf Andrássy Gyula, Gróf Apponyi Albert, Beöthy Zsolt, Berzeviczy Albert, Heltai Jenõ, Herczeg Ferenc, Kabos Ede, Gróf Khun-Héderváry Károly, Kiss József, Krúdy Gyula, Molnár Ferenc, Móricz Zsigmond, Rákosi Viktor, Szomaházy István, Báró Wlassics Gyula eredeti közleményeivel. Bató József, Bér Dezsõ, Csont Ferenc, Dudits Andor, Endrey Sándor, Gedõ Lipót, Herman Lipót, Honti Nándor, Komáromi-Kacz...
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #230
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd. Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #230
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove other collectibles filter other collectibles
- (-) Remove books: history filter books: history
Lot #12885 - other collectibles books: history
Trócsányi Zoltán: Kirándulás a magyar multba. Budapest, 1937, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói félbõr kötésben, jó állapotban.
Lot #12886 - other collectibles books: history
Szilágyi Sándor Erdélyország története tekintettel mivelõdésére. I-II. kötet.
Pest, 1866, Heckenast. 1 t. (Báthori István ill., Bethlen Gábor acélmetszetû képe). Kissé foltos, korabeli, aranyozott gerincû, egységes félvászon kötésben.
Lot #12887 - other collectibles books: history
Apponyi Albert, Berzeviczy Albert et al.: Igazságot Magyarországnak! A trianoni békeszerzõdés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Kicsit laza vászonkötésben, a térképmelléklet hiányzik, egyébként jó állapotban
Lot #12888 - other collectibles books: history
Farkas Emõd: Magyarország nagyaszonyai. I. kötet. Budapest, 1911, Wodianer. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Fedõlap hullámos, gerincn belül elvált.
Lot #12889 - other collectibles books: history
Torkos László: Az emberi nem mívelõdési történetének vázlata. Pest, 1870, Aigner Lajos. Több könyvtár címkéjével ragasztott félvászon kötésben.
Lot #12890 - other collectibles books: history
C.R.: A háborús nagyhatalmak. Hat füzet: Szerbia, A Német Birodalom, Olaszország, Az angol világbirodalom, Törökország és Egyiptom, A cár birodalma. Bp., 1914-1915, A Népszava Könyvkereskedés Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Lot #12891 - other collectibles books: history
Gonzalve De Cordoue: ou Grenade reconquise par M. de Florian. Tome Premier. Paris, é.n., Librairie Économique. Kopottas kiadói bõr kötésben.
Lot #12892 - other collectibles books: history
A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebbõl 1 lith. díszcímlap, 1 lith. mûmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebbõl 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman...
Lot #12893 - other collectibles books: history
Szekfû Gyula: Bethlen Gábor. Történelmi tanulmány. Bp.,(1983), Helikon. Kiadói egészvászon kötés, védõborítóval, jó állapotban.
Lot #12894 - other collectibles books: history
Makkai László: Bethlen Gábor emlékezete. Budapest, 1980, Magyar Helikon. Aranyozott egészvászon kötésben, fedõborítóval, szép állapotban.
Lot #12895 - other collectibles books: history
Rákóczi Ferenc: Emlékiratok. Bp., 1985, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
Lot #12896 - other collectibles books: history
Kászon Impérfalvi Csutak Kálmán: Aradi fogságom alatt irt adatok az 1848/9 évi szabadságharc különösen az Erdély havasai ellen vezetett hadjáratról. Pest, 1868, Heckenast. Kissé viseletes félvászon kötésben.
Lot #12897 - other collectibles books: history
J. Julia (szerk.): Az aradi vértanúk emlékezete /1848-iki szabadságharc története. Czegléden, 1914, Sebõk Béla. Kiadói papír kötésben, fûzés nélkül.
Lot #12898 - other collectibles books: history
Áldor Imre, Ormodi Bertalan (szerk.): Kossuth-album. Pest, 1868, Gyurián, Deutsch. Javított, hiányos, kiadói papír kötésben.
Lot #12899 - other collectibles books: history
Karsai Elek: Szálasi naplója. A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Budapest, 1978, Kossuth. Kiadói karton kötésben. Viseltes, javított gerinc ill fedõlap.
Lot #12900 - other collectibles books: history
Hollós Ervin, Lajtai Vera: Köztársaság tér 1956. Budapest, 1974, Kossuth. Kissé viseltes kiadói karton kötésben.
Lot #12901 - other collectibles books: history
Kék könyv. Rajk László és társai a népbíróság elõtt. Szikra. é.n. Viseltes állapotban.
Lot #12902 - other collectibles books: history
A magyar nemzet története 1526-ig. A gimnáziumok és reáliskolák III. osztálya számára. A tanterv és utasítások figyelembe vételével írták Dr. Takáts György és Dr. Koczogh András. Második kiadás. Bp., 1924, Athenaeum. Félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, a szövegben javításokkal, grafitceruzás megjegyzésekkel, kissé kopottas állapotban.
Lot #12903 - other collectibles books: history
A magyar nemzet története 1526-tól 1867-ig. IV. osztály. Félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, a szövegben javításokkal, grafitceruzás megjegyzésekkel, viseltes állapotban.
Lot #12904 - other collectibles books: history
Fehérkönyv. Ellenforradalmi erõk a magyar októberi eseményeken. I-IV. (1957)A Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa Tájékoztatási Hivatala. Kiadói papír kötésben, korának megfelelõ állapotban.
Lot #12905 - other collectibles books: history
Glatz Ferenc(szerk.): Az 1944. év históriája. Bp., 1984, História évkönyv. Kiadói papírkötés, fotókkal illusztrált, kissé kopottas állapotban.
Lot #12906 - other collectibles books: history
Kornis Gyula: Kultúrpolitikánk irányelvei. Bp., 1921, Magyar Középiskolai Tanárok Nemzeti Szövetsége. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Lot #12907 - other collectibles books: history
Katona Tamás (szerk.): A korona kilenc évszázada. Történelmi források a magyar koronáról.Budapest, 1979, Magyar Helikon. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, szép állapotban.
Lot #12908 - other collectibles books: history
Újjáépítõ magyarok. Az országépítés két esztendeje. Bevezetõ tanulmányt írta: Tildy Zoltán, a Magyar Köztársaság elnöke. Bp., Kossuth. Kiadói aranyozott félvászon kötés, illusztrált, gerincnél kissé sérült, kopottas állapotban.
Darabanth Auctions