Historiepenningen - 1672 - Penning 'Dood van de gebroeders De Witt te Den Haag' ongesigneerd (vLoonIII.90.2) - VZ Borstbeelden gebroeders n.r. / KZ Schavot met lichamen in vierkant waarnaast twee kinderen - zilver gegoten 51 mm - P
Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
By: Munten- en Postzegel Organisatie
Munten- en Postzegel Organisatie Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
- (-) Remove medals netherlands filter medals netherlands
Lot #5018 - medals netherlands
Historiepenningen - 1672 - Penning 'Op het uittrekken der Leidse studenten' door J. Smeltzing (1683) - VZ Minerva bij zittende Leidse stedemaagd met op de achtergrond studenten en een schans / KZ Cartouche met jaartal en 8-regelige tekst boven stadsgezicht - zilver 58 mm met oog en draagring - FR/ZF - met inscriptie op vz D Pauli Hulsii (Paulus Hulsius, theoloog, 1653-1712) - zeldzaam
Lot #5019 - medals netherlands
Historiepenningen - 1677 - Penning 'Overlijden predikant J. van Lodensteyn te Utrecht' (Bemolt 305/306) - VZ 12-regelige tekst / KZ 11-regelige tekst - zilver 65 mm geheel gegraveerd - vrijwel PR - zeldzaam
Lot #5020 - medals netherlands
Historiepenningen - 1678 - Penning 'Vrede van Nijmegen' door J. Mauger (vLoonIII.245.1) - VZ Portret Lodewijk XIV n.r. / KZ Mercuriusstaf en bliksemschicht - verguld messing 41 mm - bijna PR - later werk
Lot #5021 - medals netherlands
Historiepenningen - 1678 - Penning 'Vrede van Nijmegen' door J. van Dishoecke (vLoonIII.248.1) - VZ Tronende Nederlandse maagd met leeuw aan de voeten tussen Prudentia en Pax / KZ Verbonden wapenschilden van Frankrijk en Nederland boven stadsgezicht Nijmegen - zilver 67 mm - PR enkele donkere plekjes
Lot #5022 - medals netherlands
Historiepenningen - 1689 - Penning 'Kroning van Willem III tot Koning van Engeland' (vLoon418) - VZ De Nederlandse Maagd als Pallas met speer en altaar met roos en pijlenbundel / KZ Gekroond wapenschild omhangen met de Orde van de Kousenband - zilver 33 mm - goed ZF - NB Met blijkbaar vóór het slaan handmatig aangebrachte opstaande kartelrand - zeldzaam
Lot #5023 - medals netherlands
Historiepenningen - 1696 - Penning 'Neerslaan van het Aansprekersoproer' door R. Arondeaux (vL.IV.161.3) - VZ Neptunus op zeewagen bestraft de wind / KZ IJsvogelnest op kalme zee bij opkomende zon - zilver 39 mm - PR
Lot #5024 - medals netherlands
Historiepenningen - 1696 - Penning '25-jarig huwelijk F. van Bleizwyk en A. Hogenhouk' (Bemolt557) - VZ Engelen met toortsen waartussen een keten waaraan een kraaienpaar in krans, met gegraveerd op- en omschrift / KZ Gegraveerd met 10-regelige tekst binnen omschrift - zilver gegoten en gegraveerd met opgeklopte rand - bijna PR - zeldzaam
Lot #5025 - medals netherlands
Historiepenningen - 1697 - Penning 'Vrede van Rijswijk' door G. Hautsch (vLoonIV.208.5) - VZ Pax met olijftak en zes bijeengebonden wapenschilden / KZ Slot te Rijswijk met engel - zilver 37 mm - ZF/PR - met opwaarts randschrift
Lot #5026 - medals netherlands
Historiepenningen - 1697 - Penning 'Vrede van Rijswijk' door G. Hautsch (vLoonIV.208.5) - VZ Pax met olijftak en zes bijeengebonden wapenschilden / KZ Slot te Rijswijk met engel - zilver 36 mm - PR plekje kz - zonder randschrift
Lot #5027 - medals netherlands
Historiepenningen - 1702 - Penning '100-jarig bestaan van de Verenigde Oostindische Compagnie (VOC) door R. Arondeaux (vLoonIV.304) - VZ De compagnie als tronende vrouw met scheepskroon, octrooibrief en zwaard met krans, de voet op een schildpad, leunend op een altaar beschreven C waarop een oorkondeboek en op de achtergrond de zee, een paneel met de generaliteitsleeuw en een zuil waartegen een papegaai / KZ De Compagnie als galei waarop zes...
Lot #5028 - medals netherlands
Historiepenningen - 1702 - Penning 'Oproep tot eendracht onder een stadhouderloos bestuur' (vLoonIV.p294) - VZ Klimmende leeuw met speer en zwaard in tuin / KZ Zeven kruikjes drijvend in volle zee - messing gegoten 32 mm - ZF
Lot #5029 - medals netherlands
Historiepenningen - 1707 - Volledig gegraveerde penning 'Overlijden predikant D. van Crombrugge te Utrecht' (Bemolt653) - VZ 8-regelige tekst binnen omschrift / KZ 10-regelige tekst binnen omschrift - zilver 56 mm - ZF/PR wat vlekkig
Lot #5030 - medals netherlands
Historiepenningen - 1707 - Volledig gegraveerde penning 'Overlijden predikant D. van Crombrugge te Utrecht' (Bemolt653) - VZ 8-regelige tekst binnen omschrift / KZ 10-regelige tekst binnen omschrift - zilver 56 mm - ZF/PR wat vlekkig, graveerfout bij centreerpunt kz
Lot #5031 - medals netherlands
Historiepenningen - 1718 - Geheel gegraveerde penning met koordrand '50-jarig huwelijk J. Buedingh en G.V. Delde' (Bemolt741) - VZ Brandend hart gedragen door samengedrukte handen uit de wolken / KZ 9-regelige tekst - goud 28 mm (7,15 gram) licht gegolfd
Lot #5032 - medals netherlands
Historiepenningen - 1722 - Penning '50-jarig huwelijk P. van Loon en A. Graswinckel' (Bemolt773) VZ De Dankbaarheid bij altaar waarnaast Genius met passer / KZ 13-regelige tekst - goud 45 mm, 41.89 gram - PR veld licht opgewreven - zeldzaam
Lot #5033 - medals netherlands
Historiepenningen - 1722 - Penning '50-jarig huwelijk P. van Loon en A. Graswinckel' (Bemolt773) VZ De Dankbaarheid bij altaar waarnaast Genius met passer / KZ 13-regelige tekst - zilver 45 mm - PR kleine randtik vz
Lot #5034 - medals netherlands
Historiepenningen - 1728 - Penning '50-jarig huwelijk C. van Aerssen en M. Pauw' door J. Popkes (Bemolt821) - VZ Tweevoudig borstbeeld n.r. / KZ 10-regelige tekst onder wapenschilden binnen omschrift - verzilverd koper 62 mm - PR - naslag 1910 (oplage 6 stuks)
Lot #5035 - medals netherlands
Historiepenningen - 1736 - Penning '50-jarig huwelijk C. Spiering en G. van der Goes' door De Wijs (Bemolt900) - VZ Vrouwelijke Genius met twee verbonden harten bij altaar / 11-regelige tekst - zilver 51 mm - bijna PR (hoofd en handen flauw)
Lot #5036 - medals netherlands
Historiepenningen - 1738 - Penning '25 jaar vrede in de Nederlanden' door N. van Swinderen (vvL127) - VZ Nederland als vrouw met hoed en bijbel zittend bij gesloten Janus-tempel naast engel, leeuw en gevangene / KZ Zeven met linten verbonden gekroonde provinciewapens - zilver 55 mm - PR vlekken kz en geringe randschade
Lot #5037 - medals netherlands
Historiepenningen - 1740 - Penning 'Vriendschapspenning' - VZ Jonathan en David drukken elkaar de hand / KZ 6-regelige tekst in krans - zilver 29 mm - PR- NB gehele jaartal ingeslagen
Lot #5038 - medals netherlands
Historiepenningen - 1744 - Penning '50-jarig huwelijk A.A. van der Lely en M.J. van Schaagen' door M. Holtzhey (Bemolt990) - VZ Wapenschilden in slangerond aan palmboom / KZ 8-regelige tekst met versiering - zilver 55 mm - PR
Lot #5039 - medals netherlands
Historiepenningen - 1747 - Penning 'Voorkomen plundering van het huis van Johan Roukens te Nijmegen' (vvL319) - VZ Schaap omringd door roofdieren / KZ 10-regelige tekst - koper 35 mm - PR
Lot #5040 - medals netherlands
Historiepenningen - 1747 - Penning 'Voor de dienstdoende Amsterdamse Burgerij bij de doortocht van de Stadhouder' door Marmé (vvL250) - VZ Amsterdamse stedenmaagd en altaar naast oranjeboom / 9-regelige tekst onder oranje- en palmtak - zilver 32 mm - PR
Lot #5041 - medals netherlands
Historiepenningen - 1748 - Penning 'Op het nieuwe jaar en de vijfjarige prinses Carolina' door M. Holtzhey (vvL253) - VZ Borstbeelden Willem IV en Anna n.r. / KZ Borstbeeld Carolina n.r. binnen krans - zilver 26 mm - FR/ZF met gat - Toegevoegd: penning Vrede van Rijswijk 1697 zilver 21 mm ZF (2x)
Munten- en Postzegel Organisatie Stamp
Send Email to Munten- en Postzegel Organisatie Or Visit WebSite