1660 - Rekenpenning Antwerpen 'Vrede tussen Frankrijk en Spanje' (Dugn.4159, vLoonII.461.1, Mitch.2695) - VZ Borstbeeld Philips IV n.r. / KZ Vliegende engel met open rekenboek en weegschaal - brons 32 mm - ZF+
Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
By: Munten- en Postzegel Organisatie
Munten- en Postzegel Organisatie Coins, Banknotes, Medals & Decorations Auction
Lot #4976 - jetons
1662 - Rekenpenning Utrecht 'Alliantie tussen Frankrijk, Engeland en de Nederlanden' (Dugn.4185, vLoonII.497.2, Mitch.2654) - VZ Leeuw met weegschaal en pijlenbundel / KZ Gekroonde wapens der 7 Provinciën rond vrijheidshoed - brons 35 mm - ZF/PR
Lot #4977 - jetons
1664 - Rekenpenning Antwerpen 'Plan voor het huwelijk van Margaretha van Spanje met Leopold van Oostenrijk' (Dugn.4205 / vLoonII.516) - VZ Borstbeeld Philips IV naar rechts / KZ Boven beider wapenschilden de 3 kinderen van de Spaanse koning - brons 34 mm - PR
Lot #4978 - jetons
1664 - Rekenpenning 'Teruggave van Vlissingen en Zeebrugge aan Zeeland' (Dugn.3725, vOrdenII.84) - VZ Onder Zeeuws wapentje 9–regelige tekst in parelrand / KZ LUCTOR ET EMERGO rond Zeeuws wapen binnen 7 wapens van gemeenten - zilver 30 mm - PR
Lot #4979 - jetons
1675 - Rekenpenning Brussel 'Bureau des Finances' (Dugn.4347, vOrden1339, Mitch.2744) - VZ Borstbeeld Karel II n.r. / KZ Gekroond Spaans wapen binnen gulden vlies - brons 31 mm - PR
Lot #4980 - jetons
1744 - Inhuldiging Maria Theresia door J. Roettiers (Kenis 151) - VZ Borstbeeld n.r. / KZ Ineendrukte handen boven brandend altaar - zilver 30 mm - ZF/PR
Lot #4981 - jetons
1762 - Franse Jeton 'Staten van Bretagne' gesigneerd R.FIL - VZ Portret Lodewijk XV n.r. / KZ Ovaal wapenschild op gekroonde mantel - zilver 28 mm - ZF+
Lot #4982 - jetons
(1767) Rekenpenning Gent (Oudburg ) door J. Roettiers - VZ Borstbeeld Maria Theresia n.r. / KZ Leeuw met stadspoort - zilver 29 mm - PR
Lot #4983 - jetons
1984 - Twee replica's rekenpenning Dordrecht 'Moord op Willem van Oranje' (Dugn.2995, vLoonI.344) door 's Rijks Munt - VZ Balthasar Gerards beschiet Willem van Oranje op aanwijzing van Philips II / KZ Herder te midden van schapen aangevallen door wolf - zilver en tombak 30 mm - UNC (2x)
Lot #4984 - jetons
(1589) - Nürembergse rekenpenning z.j. Hans Krauwinckel II 'Ciparissus en Vulcanus' (Mitch.1604, Neu.32268) - VZ Ciparissus met boog verandert in cypres, neergeschoten hert links / KZ Vulcanus met hamer smeedt een helm; Mars en Venus terzijde - brons 28 mm - ZF
Lot #4985 - jetons
Duitsland 16e eeuw? - Niet nader toegeschreven jeton - VZ Gekroond portret Karel V n.r. / KZ Balans op standaard - koper 29 mm - ZF- deukje
Lot #4986 - jetons
Frankrijk 14e-15e eeuw - Jeton (MitchinerMP&N.424) - VZ Wapenschild Frankrijk (oud) in zespas + AVE MARIA GRACIA PLENA / KZ Gelelied kruis - koper 25 mm - ZF
Lot #4987 - jetons
16e/17e eeuw - Jeton in Franse stijl - VZ Wapen met 3 lelies / KZ Vier lelies in ruitvorm - ZF
Lot #4988 - jetons
Doosje met 5 rekenpenningen: 1582, 1620, 1649, 1667 en 1685, kwaliteit gem. fraai
Lot #4989 - jetons
Lotje met 6 rekenpenningen wb. 1x 15e eeuw, 3x 16e eeuw wb. met Gotisch schrift en Frans type 1659
Lot #4990 - jetons
Lotje met ca. 14 rekenpeningen wo. Dugn.3096, 3255, 3256, 3279, 3363, 3389, 3412, 3470 etc.
Lot #4991 - jetons
Lotje met ca. 15 Nederlandse rekenpenningen in verschillende kwaliteiten wo. Dugn.2800, 3288, 3307, 3397, 3472, 3554, 3846, deels met gaatjes
Munten- en Postzegel Organisatie Stamp
Send Email to Munten- en Postzegel Organisatie Or Visit WebSite