Garas /Groschen/, Ag, 1576, Körmöcbánya /Kremnitz/
Av: •MAX•II•D•G•EL•RO•I•S•AV•GER•HV•BOR• Madonna jobbján gyemek, oldalt verdejegy /Madonna mit dem Kind in ihrer Rechten, zur Seite Mzz./ K-B
Rv: MONETA•NOVA• ANNO•DOMINI•1576• négyrészt osztott magyar címer, szívpajzsban osztrák pólya /geviertes ungarisches Wappen, im Herzschild österreichischer Bindenschild
2.81 g
Huszár: 987, Unger II.: 763a,
Selten! Patina!...
Numismatic Auction #14
By: Nudelman Numismatica
Sep 27, 2014 Europe/Budapest
Nudelman Numismatica Numismatic Auction #14
Saturday Sep 27, 2014 08:30 to 17:00 Europe/Budapest Europe/Budapest
Saturday Sep 27, 2014 08:30 Europe/London
- (-) Remove habsburg i. filter habsburg i.
- (-) Remove maximilian ii. (1564-1576) filter maximilian ii. (1564-1576)
Showing 1 - 2 of 2
Lot #178 - habsburg i. maximilian ii. (1564-1576)
Lot #179 - habsburg i. maximilian ii. (1564-1576)
Denár, Ag, 1575, Kassa /Kaschau/
H-S
Av: •MAX•II•D•G•H•RO•I•S•AV•G•HV•B•R címer felett évszám /über Wappen Jahreszahl/ 1575
Rv: PARTRONA•-•VNGARIE oldalt verdejegy /zur Seite Mzz.
0.51 g
Huszár: 994, Unger II.: 766b,
R!
vorzüglich