20 Krajcár, Ag, 1776, Körmöcbánya /Kremnitz/
Av: IOSEPH•II•D•G•R•I•S•A•-GE•REX•A•A•LO•&•M•H•D• babérkoszorús fej jobbra /belorbeertes Kopf n.r./ alul verdejegy /unten Mzz./ B
Rv: VIRTUTE ET EXEMPLO 1776•X koronás kétfeju sas, mellén osztrák-lotharingiai címer, alatta kartusban értékjelzés /gekrönter Doppeladler, auf seiner Brust österreichisch-lothringisches Wappenschild, unten in Kartusche Wertzahl/ 20 s.k.-p.d.
6.60 g...
Numismatic Auction #14
By: Nudelman Numismatica
Nudelman Numismatica Numismatic Auction #14
- (-) Remove habsburg ii. filter habsburg ii.
- (-) Remove josef ii. (1765-1780) filter josef ii. (1765-1780)
Lot #434 - habsburg ii. josef ii. (1765-1780)
Lot #435 - habsburg ii. josef ii. (1765-1780)
20 Krajcár, Ag, 1772, Nagybánya /Neustadt/
I.B - F.L
Av: IOSEPH•II•D•G•R•I•S•A•-GE•R•REX•A•A•LO•&•M•H•D• alul verdejegy /unten Mzz./ G
Rv: VIRTUTE ET - EXEMPLO 1772•X mesterjegy és értékjelzés /Meisterzeichen und Wertzahl/ 20
6.65 g
Huszár: 1843, Unger II.: 1306e.
stempelfrisch
Lot #436 - habsburg ii. josef ii. (1765-1780)
20 Krajcár, Ag, 1765, Gyulafehérvár /Karlsburg/
H. - G.
Av: IOSEPH•II•D•G•R•I•S•A•-GE•REX•A•A•LO•&•M•H•D• alul verdejegy /unten Mzz./ E
Rv: VIRTUTE ET - EXEMPLO 1765•X mesterjegy és értékjelzés /Meisterzeichen und Wertzahl/ 20
6.64 g
Huszár: 1846, Unger II.: 1306c.
vorzüglich-stempelfrisch
Lot #437 - habsburg ii. josef ii. (1765-1780)
20 Krajcár, Ag, 1771, Gyulafehérvár /Karlsburg/
H. - G.
Rv: VIRTUTE ET - EXEMPLO 1771•X mesterjegy és értékjelzés /Meisterzeichen und Wertzahl/ 20
6.62 g
vorzüglich-stempelfrisch