Aranyforint /Goldgulden/, Au, 1404, Körmöcbánya /Kremnitz/
K-D Petrus Druslin
Av: +SIGISmVnDI•D•G•R• VnGARIb négyrészt osztott címerpajzs Árpád-sávokkal és cseh oroszlánnal /geviertes Wappen-Streifen und böhmischer Löwe
Rv: •S•LADISL-AVS•RbX szemben álló Szent László bárddal és országalmával /Hl. Ladislaus von vorne mit Hellebarde und Reichsapfel/ oldalt verde- és mesterjegy /zur Seite Mzz. und Mmz.
3.59 g
Huszár...
Numismatic Auction #14
By: Nudelman Numismatica
Nudelman Numismatica Numismatic Auction #14
- (-) Remove spätmittelalter filter spätmittelalter
- (-) Remove sigismund von luxemburg (1387-1437) filter sigismund von luxemburg (1387-1437)
Lot #83 - spätmittelalter sigismund von luxemburg (1387-1437)
Lot #84 - spätmittelalter sigismund von luxemburg (1387-1437)
Aranyforint /Goldgulden/, Au, 1431-37, Körmöcbánya /Kremnitz/ mint elôzô /wie vorher/
K-S Iohannes Siebenlinder
Av: +SIGISmVnDI •D•G•R•VnGARIb•
Rv: •S•LADISL-AVS•RbX oldalt verde- és mesterjegy /zur Seite Mzz. und Mmz.
3.54 g
Huszár: 573, C.N.H.II.: 119, Unger II.: 446l, Pohl: D2-34, Frb.: 10,
peremhiba /Randfehler/
sehr schön
Lot #85 - spätmittelalter sigismund von luxemburg (1387-1437)
Aranyforint /Goldgulden/, Au
I-R
Av: +SIGISmVnDI•D• G•R•VnGARIb
Rv: •S•LADISL-AVS•RbX oldalt verdejegy /zur Seite Mzz.
3.62 g
Huszár: -, C.N.H.II.: 119, Unger II.: -, Pohl: D2-26, Frb.: -,
korabeli hamisítvány /Zeitgenössische Fälschung/ RRR!
stempelfrisch