Numismatica Varesi s.a.s.

lot # 66 - roman republican

Thursday Oct 30, 2014 09:00 to 19:00 Europe/Rome Europe/Rome
Apr 29, 08:00 BST

COSSUTIA - L. Cossutius C.f. Sabula (74 a.C.) Denario. B. 1 Syd. 790 Cr. 395/1 A.V. 253 Ag g 3,53 Non comune • Patinata; ex InAsta BB