lot # 1113 - Spanish Monarchy charles iii

Wednesday Oct 15, 2014 22:30 Europe/Madrid

8 Reales. 1770. POTOSÍ. J.R. 27,40 grs. Columnario. Bonita pátina. (Leves rayitas). Cal-972. MBC+.