lot # 3490 - World Coins german states

Thursday Feb 26, 2015 14:00 UTC

Thaler. 1756. MAXIMILIANO III. BAVIERA. 27,71 grs. AR. Pátina. (Rayas de ajuste). KM-500.2. MBC-/BC+.