lot # 129 - Roman Coins

Thursday Feb 26, 2015 14:00 Europe/Madrid

Denario. 148 a.C. ATILIA-9. M. Atilius Saranus. 3,77 grs. AR. Ligera pátina. Cal-246: FFC-176. (MBC+).