lot # 168 - Roman Coins

Thursday Feb 26, 2015 14:00 Europe/Madrid

Denario. 63 a.C. FURIA-23a. L. Furius Cn. f. Brocchus. Rev.: Silla curul entre dos fasces con hachas, encima L. FVRI. CN. F. 3,88 grs. AR. Cal-607; FFC-736. MBC+/EBC-.