Aste Terminate

lot # 5821 - World Coins italian states

Friday Oct 10, 2014 14:00 Europe/Madrid

Francescone (10 Paoli). 1781. PEDRO LEOPOLDO. TOSCANA. 27,15 grs. AR. Pátina. (Acuñación algo floja. ). C-24.2; Dar-1515. (MBC).