Prosperi Lambertini S.R.E. Cardinalis Archiepiscopi Bononiensis postea Benedicti XIV, pontificis optimi maximi Institutiones ecclesiasticae, quas latine reddidit Ildephonus A S.Carolo. Ingolstadt und Augsburg. 1751. Crätz. 840p. Címkép-metszettel és szövek közti metszetekkel. KOrabeli, jó állapotú bordázott egészbőr kötésben / In full leather binding, in nice condition.
Stamps, Coins and Postcards Mail Auction #241
By: Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
Mixed philatelic auction lots and collections.
A vivid flea market section is waiting for eager vintage treasure hunters.
Prices are in Hungarian Forints.
- (-) Remove books: religion filter books: religion
Lot #13559 - books: religion books: religion
Lekcziók, episztolák és evangyéliomok, mellyeket esztendő által az Anyaszentegyház vasárnapokon és ünnepeken olvastat : hozzá adatott Üdvözítőnk kínszenvedésének története : a magyar nemzeti oskoláknak számára
Buda. 1834. Univ. Ny. 215p. + hozzákötve a könyv német kiadása. Korabeli, sérült egészvászon kötésben
Lot #13560 - books: religion books: religion
Franz von Sales: Predigten auf alle Sonntage des Jahrs [...]. Aus dem Lateinischen übersetzt von Johann Jacob Zeller. I. Augsburg, 1773. Joseph Wolff. KOrabeli egészbőr kötésben, szép állapotban / In full leather binding, in nice condition
Lot #13561 - books: religion books: religion
Tés kainés diathékés apanta. Novum Testamentum Graece. Coloniae Agrippinae [Köln], 1865, sumptibus Societatis Bibliophilorum Britannicae et Externae. A görög nyelvű Újtestamentum, Kopottas, díszes bőrkötésben, gerincén egy helyütt kis szakadással, aranyozott lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
Lot #13562 - books: religion books: religion
Magyar református templomok. Főszerk.: Kováts J. István. Bp., 1942, Athenaeum. Erősen kopott, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13563 - books: religion books: religion
Missale Romanum ex decreto sacrosancti concilii Tridentini restitutum. Ratisbonae [Regensburg], 1942, sumptibus et typis Friderici Pustet. Szövegközti fametszetes képekkel, bőr, illetve textil könyvjelzőkkel. Kopott, aranyozott vászonkötésben, a kötéstáblák szélein szakadásokkal, egyébként jó állapotban.
Lot #13564 - books: religion books: religion
Szent Benedek regulája. Bev. és ford.: Söveges Dávid. Bp., [1981], Franklin. Vászonkötésben, jó állapotban.; Loyolai Szent Ignác: Lelkigyakorlatok. Kecskemét, 2011, Korda Kiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
Lot #13565 - books: religion books: religion
Medulla Theologiae R.P. Hermanni Busenbaum Societatis Jesu Theologi. In duos tomulos divisa. Tomulus II. Cum Speriorum Licentia et Privilegio. Tyrnaviae, 1742, typis Acad. Soc. Jesu. Bordázott gerincű, aranyozott egészbőr kötés, gerincnél szakadt, molyrágta, színezett lapszélek, egyébként jó állapotban / full leather binding, little damaged condition
Lot #13566 - books: religion books: religion
Buschbaum: De peccatis. Liber V. De ratione cognoscendi et discernendi peccata. Pergamen kötés, kopottas állapotban.
Lot #13567 - books: religion books: religion
Vass László: Institutiones historicae ecclesiasticae novi foederis. 1. köt.: Introductio. Pest, 1828, J. M. Trattner de Petróza. Kopott félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13568 - books: religion books: religion
[Krammer Ferenc:] Fragmentum primum isagogicum de religione et ecclesia Catholica, sola salvifica et de neotericae Catholicitatis originibus.; Fragmentum secundum dogmaticum de sola salvifica religione et neoterica religionis Catholicitate ex scriptura et ratione. Pozsony, 1824, Typis heredum Belnayanorum. A két kötet egybekötve. Kopottas félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13569 - books: religion books: religion
Papp Lajos: Jöjjön el a te országod. Bp., 2007. Kairosz. Dedikált!
Lot #13570 - books: religion books: religion
De imitatione Christi. Libri quatuor. Paris, 1773. Barbou. Korabeli, kissé sérült egészbőr kötésben / In full leather binding
Lot #13571 - books: religion books: religion
[Égi manna. Imádságos és énekeskönyv a keresztény katolikus ifjúság számára. Szerk.: Zádori Ev. János.] h. n., é. n., k. n. Csontberakásos, fém fedeles, kicsit laza, kopott félbőr kötésben, a címlapja hiányzik.
Lot #13572 - books: religion books: religion
Csapodi Csaba: A párizsi hóráskönyv. Budapest, Helikon 1985. Bársony kötésben és dísz tokban, kísérőfüzettel, jó állapotban
Lot #13573 - books: religion books: religion
Vierholz, Carolomannus [Karlmann]: Resonans e montibus echo, oder der aus den Bergen erschallende Widerhall, das ist: zweyfach-abgetheilte Berg-Predigen welche bestehen in einem dominicali und festivali. Regensburg, 1721, Johann Martin Hagen. Szakadt gerincű, kopott pergamen kötésben, korának megfelelő állapotban.
Lot #13574 - books: religion books: religion
Klasszikus Arany Biblia. Az üdvnek ó- és új-szövetségi történelme rendszeres előadásban. Lipcse - Bp. 1897 Pallas, Irta (összeáll.) Dedek Crescens Lajos és Hock János. Előszóval ell. Vaszary Kolos és Császka György. I. II. kötet Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben, körül aranyozott élmetszéssel. Igényesen restaurált, szép állapotban
Lot #13575 - books: religion books: religion
[Goffiné, Leonard:] Goffine Lénárt katholikus oktató- és épületes könyve. Bp., 1903, Szent István Társulat. Kopott, díszes vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Lot #13576 - books: religion books: religion
Rambach János Jakabnak Hassiai Fő-Superintend Gissai Theol. Dokt. és Consist Assess Úr Jézus Kristusnak kín-szenvedéséről való elmélkedései a négy Evangyelistáknak meg-egyező írások szerént. Németről magyar nyelvre fordította Nagy István. Második kötés. Posonban, 1790. Wéber Simon Péter betűivel. 898-1472p. Korabeli, díszített, bordázott egészbőr kötésben, jó állapotban
Lot #13577 - books: religion books: religion
A Rosnyói püspöki megyében 1832-dik esztendőre kiadott egyházi beszédek. Rosnyón, 1833. Kek József Csász, Kir. könyvnyomtató betűivel. Korabeli papírkötésben 108+ 26p.
Lot #13578 - books: religion books: religion
Vida Sándor: Steinberger György élete. Hódmezővásárhely. 1938.
Lot #13579 - books: religion books: religion
1991 A Szentatya Magyarországon. Rengeteg képpel illusztrált könyv. 120p.
Lot #13580 - books: religion books: religion
Szent Irás, vagy is az Ó Szövetségnek szent könyvei, Magyarúl Káldi György után A Közönséges Diák forditásból az eredeti Betűre is figyelmezve Jegyzetekkel. Négyesi báró Szepesy Ignátz Pétsi Püspöknek Felügyelése alatt. I. kötet.
Posonyban, 1835. Belnay’ örökösei. 918+(5)p. Korabeli, aranyozott félbőr kötésben.
Lot #13581 - books: religion books: religion
Vizsolyi Biblia I.-II. kötet. Facsimile kiadás. Bp. 1990. Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötésben. Hibátlan állapotban!
Lot #13582 - books: religion books: religion
Szent Biblia, az-az Istennek ó és új testamentomában foglaltatott egész Szent Írás. Magyar nyelvre fordíttatott Károli Gáspár által és mostan a' basileai ki-adás szerint ezen formában ki-botsáttatott. Posonban, 1793. Patzkó Ferenc költségén. 1152 p + 392 p. + 123 p. Korabeli, kissé megvetemedett csatos bőrkötésben, egy két első lapon sérülések, de összességében jó állapotban
Darabanth Auctions