lot # 2023 - greek coins

Thursday Dec 18, 2014 14:00 Europe/Madrid

Triens. Siglo II a.C. LUCANIA, PAESTUM. Anv.: León a derecha. Rev.: Cornucopia. 2,73 grs. AE. HN Italy-1227. MBC-.